WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubuskiem: co się dzieje w naszym regionie? Gdzie grają najgłośniej? 27. finał WOŚP w Gorzowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Słubicach i innych lubuskich miejscowościach jest pełen atrakcji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile zebrały lubuskie sztaby WOŚP

Godz. 21.30
W Zielonej Górze podpalili radnych! I zapłacili za to ponad 3 tys. zł. Zobaczcie sami, co działo się pod dużą sceną podczas 27. finału WOŚP w Zielonej Górze

Godz. 21.00

Mimo padającego wciąż deszczu, silnego wiatru i przenikliwego chłodu w najlepsze trwa zabawa przy Galerii Manhattan w Gorzowie. Przed 20.00 publiczność porwał Endrju, czyli gorzowski muzyk i wokalista. Po jego występie rozpoczął się koncert zespołu Mejk. Pomiędzy występami trwają licytacje. Można było wylicytować m.in. kolację z senatorem Władysławem Komarnickim („poszła” za 1 tys. zł), czy zwiedzanie Sejmu w towarzystwie poseł Krystyny Sibińskiej (600 zł).
Ze względu m.in. na złe warunki atmosferyczne, organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnego Światełka do Nieba.

Godz. 21.00
- Zakończyliśmy już liczenie pieniędzy. Zebraliśmy 21 762,85 zł i 235 euro - poinformował nas Marek Sokół, szef sztabu WOŚP w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Godz. 21.24
W trzech gorzowskich sztabach cały czas trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas finału. W sztabie w klubie U Szefa przeliczono już około 40 tys. zł. W sztabie w Gastronomiku jest 26.452 zł, natomiast ostatni raport ze sztabu w Szkole Podstawowej nr 2 (dodajmy: z godz. 18.00) mówił o 2,5 tys. zł. Łącznie daje to około 69 tys. zł. Zebrana kwota będzie znacznie wyższa. Sztabowcy mówili nam, że w poprzednich latach pieniądze liczyli niemal przez całą noc.

Godz. 20.05
Gorzów: po Światełku do Nieba na Kwadracie zostało niewielu gorzowian - pogoda nie sprzyja. Chociaż siostry Gabrysia i Liwia i tak bawiły się świetnie! W tym czasie grał zespół Strojnowy.

Godz. 20.00
W Zielonej Górze odpalono Światełko Do Nieba. Na scenie pojawi się zaraz gwiazda wieczoru, zespół DeMono. W sztabie, który ma siedzibę w zielonogórskim ratuszu trwa wielkie liczenie. wiemy już, że do tej pory udało się nazbierać blisko 100 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że pobity zostanie rekord WOŚP w Zielonej Górze.

Godz. 19.44
Rano w Gostchorzu był rajd 4x4, później już w Krośnie Odrzańskim bieg "Policz się z cukrzycą". Od godz. 8.00 po mieście chodzą wolontariusze z puszkami i chociaż przez większość czasu smaga ich deszcz, oni się nie poddają. A od godz. 15.00 w hali sportowo-widowiskowej rozpoczęły się występy oraz licytacje. Krośnianie chętnie sięgali do portfeli.

Godz.19.38Zbąszynek się policzył. Zebrali 23.625 zł bez waluty obcej. Mają REKORD!

Godz. 18.50
Gubiński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfituje w przeróżne atrakcje. Choć pogoda nie dopisuje, wolontariusze się nie poddają, a hala sportowa przy ul. Krakowskiej, gdzie odbywają się występy i licytacje, z każdą godziną wypełnia się coraz bardziej. Nie zabrakło też występów gości specjalnych. Jednym z nich była 12-letnia Emilia Nowak, która zajęła drugie miejsce w programie "Mam Talent".

Godz. 18.40
Gorzów, Galeria Manhattan: na scenie śpiewa... Bartek Wrona!

Godz. 18.40
Tak się bawi Sulęcin! W SOK-u trwa wielki finał, a sztab wciąż liczy puszki!

Godz. 18.30
W Gorzowie trwają licytacje, a gorzowianie pokazują, że... mają gest!

Godz. 18.00Po godzinie 18.00 na gorzowskim Kwadracie wylicytowano śniadanie przygotowane przez prezydenta miasta, Jacka Wójcickiego. Pan Krzysztof wraz z małżonką zapłacili za ten voucher 2100 zł!

Godz. 18.10
Jak na razie w Gorzowie udało się zebrać kwotę 23,307 zł (sztab w Gastronomiku: 807 zł, sztab w SP 2 2500 zł, sztab w Klubie u Szefa 20 tys. zł.

Godz. 18.10
Na Kwadracie w Gorzowie trwa orkiestrowe granie. Są występy artystów i licytacje. O godz. 20.00 wystąpi zespół Golden Life.

Godz. 18.00

Godz. 17.40
Jelonek rozpoczął koncert na 27. Finał WOŚP w Zielonej Górze.

Godz. 17.30Kostrzyn: 23,3 tys. zł. Jak na razie tyle udało się zebrać wolontariuszom. Wielkie liczenie wciąż trwa!
Sulęcin: 14 405 zł - tyle Sulęcin zebrał (i policzył oczywiście) do godz. 17.30. Czekamy na kolejne informacje!

Godz. 17.20Final na gorzowskim Górczynie psuje pogoda. Przed sceną jest kilkadziesiąt osób. Warto przyjść. Do Gorzowa już jedzie Bartek Wrona ze słynnego kiedyś zespołu Just 5.

Godz. 17.17
Napływają do nas pierwsze wieści ze sztabów odnośnie wyników zbiórki. W Świebodzinie z puszek jest już 13 tysięcy zł. Trwają również licytacje. Właśnie Lubuscy Kucharze zlicytowali fartuch za 100 zł.

Godz. 17.09
WOŚP pięknie gra w Trzebiechowie! Tutaj akcje odbywają się w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury.

Godz. 17.05
Jak donosi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na koncie fundacji jest już 33 664 890 zł!

Godz. 16.45
Uczestnikom wielkiego korowodu zła pogoda nie była straszna. Zielonogórskim deptakiem przeszedł wielki radosny pochód. Artyści Lubuskiego Teatru przeszli pod ramię z najmłodszymi mieszkańcami Zielonej Góry. Wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Godz 16.30
W Kostrzynie odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy biegli przy dźwiękach... saksofonu. Fotorelacja z biegu poniżej:

Godz. 16.12
Przed Świebodzińskim Domem Kultury Lubuscy Kucharze zapraszają na gorąca zupę i hamburgery. - Pyszna i zdrowa zachwala Sandra Radzikowska. Dostawaliśmy nawet 100 złotówkę banknoty mówi Julia Szymkowiak i Patryk Świerk. O. Godz. 16.00 zmienili się wolontariusze, którzy mimo deszczu wytrwale zbierali do puszek. Powoli wypełnia się sala widowiskowa. Publiczność oklaskuje dziecięce grupy wokalne. W holu miejska biblioteka wystawiła ponad 200 książek w ramach akcji Gramy sercem. Książka za złotówkę albo więcej. Na stoisko zaprasza Środowiskowy Dom Samopomocy. Pierwsza licytacja dwie kreacje dla dziewczynek. Cena wywoławcza tylko 50 zł.

Godz. 16.00
W Międzyrzeczu kwestuje będzie 65 wolontariuszy. O godz. 12.00 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się występy miejscowych tancerzy, natomiast o godz. 17.00 na scenie MOK wystąpią zespoły muzyczne. W godzinach od 16.00 do 19.00 w holu kina prowadzone będą badania profilaktyczne. Lokalny sztab mieści się Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Podczas koncertów odbędą się licytacje gadżetów fundacji WOŚP i przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców.

Godz. 15.30
W zielonogórskiej hali sportowej CRS trwa orkiestrowy Maraton Indoor Cycling. W niedzielę na rowery wsiedli ci, którzy postanowili w taki nietypowy sposób wesprzeć WOŚP. Przez ponad 3 godziny, w rytm energetycznej muzyki i pod dyktando instruktorów z całego kraju. Zobacz, jak kręcą kilometry i wspierają WOŚP!

Godz. 15.15
[/b]WOŚP w Sulęcinie - tutaj sporo się dzieje!


Godz. 15.00
WOŚP w Rzepinie - orkiestra gra tutaj od godz. 14.00. I już wiadomo, że mieszkańcy Rzepina zebrali 8 tys. zł! Na miejscu jest fotobudka, sklepik i kawiarenka. Wielki finał rozpoczął polonez w wykonaniu przedszkolaków.


Godz. 15.00
- Jesteśmy! Gramy! Tańczymy! Serducho gorące dla WOŚP ! Czekamy na Was! - informują wolontariusze z Sulechowa.

Godz. 14.50
WOŚP w Skwierzynie rozpoczęła się już w piątek. Dziś od rana na ulicach miasta i w pobliskich miejscowościach kwestuje 85 wolontariuszy. – Do godz. 14.15 zebraliśmy 7,8 tys. zł – informuje szef lokalnego sztabu Przemysław Uss.

Sztab mieści się w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert. Wystąpią miejscowi artyści, specjalne programy przygotowali seniorzy i urzędnicy. Jego ostatnim akordem będzie o godz. 20.00 światełko do nieba. Podczas koncertu w SOK odbędą się licytacje przedmiotów, przekazanych organizatorom przez fundację WOŚP, a także mieszkańców i firmy. M.in. koszulki z podpisem Jurka Owsiaka, ciasta, obraz, okolicznościowe monety oraz vouchery do zakładu samochodowego i salonu kosmetycznego.

Godz. 14.30
W tym roku Zielona Góra brała udział w turnieju miast WOŚP. Jedną z konkurencji było składanie 50 puszek na czas. Drużyna, która zrobiła to najszybciej wygrywała 50 tys., które później sztab mógł przekazać na wybrane cele charytatywne.


Godz. 13.30
WOŚP gra w najlepsze w Nowej Soli. Na mieście spotkać można uśmiechniętych wolontariuszy. Ludzie chętnie do nich podchodzą i wspierają 27. finał Orkiestry. Koło kościoła św. Antoniego pani Ewelina wrzucała przez dłuższy czas monety. Panią Agatę i pana Grzegorza z trójką dzieci, spotkaliśmy na placu Wyzwolenia: - Inne dzieci też trzeba wspierać – oznajmił p. Grzegorz.
Morsy także przyłączyły się do WOŚP. Zobaczcie sami.Godz. 12.59
Pomimo deszczu mała scena WOŚP przy ratuszu w Zielonej Górze przyciągnęła wielu zielonogórzan. Od godziny 12.00 odbywają się tam licytacje oraz występy lokalnych artystów. Swoje umiejętności prezentują m.in. dziecięce zespoły taneczne, które każdorazowo nagradzane są oklaskami. W pobliżu ustawiono namioty z gastronomią, gdzie pomimo niesprzyjającej aury kwestujący mogą się posilić. Na deptaku bez trudu można spotkać wolontariuszy z puszkami. Niektórzy częstują nawet zielonogórzan własnymi babeczkami!Godz. 12.45
Biegacze i biegaczki też dołączają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze wystartował bieg "Policz się z cukrzycą".Godz. 12.30
Orkiestrowe granie w Żarach rozpoczęła Elżbieta Łobacz - Bącal, szefowa żarskiego PTTK z grupą zapaleńców marszem po Zielonym Lesie. Odbywa się on cyklicznie w dniu Finału WOŚP.Godz. 12.27
W Gubinie także gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Od godziny 12.00 w hali sportowej przy ul. Krakowskiej rozpoczął się 27. finał WOŚP. Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły wokalne i taneczne.
Zobacz relację live z 27. finału WOŚP
Godz. 12.07
W Iron Church przy ul. Zacisze 16 w Zielonej Górze jest już tłum. Z okazji WOŚP 13 stycznia odbywa się tutaj maraton jogi, który potrwa do godz. 18.00. Ale to nie wszystko, bowiem dla odwiedzających przygotowano także zajęcia z kettlami oraz kursy samoobrony. - Instruktorzy pracują dzisiaj społecznie, za darmo. Ustawiliśmy puszki, aby uczestnicy zajęć mogli wrzucać datki dla orkiestry - twierdzi Artur Kudryk, instruktor w Iron Church. Organizatorzy szacują że w ćwiczeniach jogi weźmie udział ok 100 osób, a z kettlami ok. 60. Nie siedźcie w domu! Wpadajcie do Iron Church na relaks, a przy okazji możecie wesprzeć WOŚP.

Godz. 12.00
Wolontariusze w Świebodzinie pod ławeczką Czesława Niemena: Patryk Świerk, Julia Szymkowiak, Bartek Biernat i Bernata Biernat. Pogoda fatalna, ale humory dopisują.


Godz. 11.45
Deszcz im nie straszny! Około 20 osób spotkało się na torze przeszkód w Zielonej Górze na wspólnym treningu z zielonogórskim radnymi. Oj, się działo! - Pogoda nas nie rozpieszcza, ale takie są biegi z przeszkodami. Kształtują nasz charakter - przyznał Rafał Kasza, zielonogórski radny.
[g]13803941[/g]


Godz. 10.10
Na ulice Kostrzyna nad Odrą wyszło 15 wolontariuszy. W tym roku impreza ze względu na fatalne warunki atmosferyczne została przeniesiona do Kręgielni. Początek koncert:w i licytacji o 15.00. Punktualnie o 15. odbędzie się też bieg "Policz się z cukrzycą". Start na stadionie MOSiR. Więcej informacji o 27. finale WOŚP w Kostrzynie znajdziesz tutaj: 27. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą. Tak mija finał orkiestry w mieście Przystanku Woodstock


Godz. 10.00
W Gorzowie rozpoczął się bieg Policz się z cukrzycą. Uczestnicy biegu mieli za zadanie pokonać dystans około 5 km. Start i meta biegu znajdowały się na Kwadracie. Bieg Policz się z cukrzycą odbył się w ramach Biegowego Grand Prix Gorzowa. W biegu wystartowali dorośli oraz dzieci.Godz. 10.00
Torzymscy wolontariusze już kwestują.
[g]13804221[/g]

Godz.9.50
Na razie mamy już ponad 13 mln zł na koncie WOŚP! To ostatnie dane z głównej siedzimy fundacji.


Godz. 9.00
W Zielonej Górze wolontariuszom deszczowa pogoda nie jest straszna. Uśmiechniętych ludzi z serduszkami i puszkami spotkaliśmy już m.in. na ul. Łużyckiej czy w centrum miasta. W Klubie Iron Church na Zaciszu rozpoczął się maraton jogi! Wstęp, to wrzutka do puszki. Przypominamy, że to właśnie dzisiaj, w Winnym Grodzie kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy.


WOŚP 2019 w Lubuskiem - gdzie gramy najgłośniej? Czekamy na pierwsze relacje naszych dziennikarzy, a także Wasze. Jeśli działasz w sztabie WOŚP lub bierzesz udział w ciekawym wydarzeniu związanym z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to napisz nam o tym i prześlij zdjęcie: na Facebooku (Gazeta Lubuska) lub mailowo (redakcja@gazetalubuska.pl).

[g]13789603 [/g]

WIDEO: WOŚP w Świebodzinie: dla orkiestry zagrają lubuscy kucharze


Przeczytaj też: W tym roku jeszcze łatwiejsze wpłaty na WOŚP także z zagranicy. Uruchamia je specjalny przycisk na stronie Orkiestry

WIDEO: WOŚP w Zieonej Górze: Co na aukcje WOŚP przekazały zielonogórskie kluby?


WIDEO: WOŚP w Gorzowie: na ulice miasta wyjdzie 500 wolontariuszy


[g]13795947[/g]
[g]13799705[/g]
[g]13796861[/g]
[g]13799949[/g]
[g]13794788 [/g]

Wideo

red

  • Gazeta Lubuska
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3