Gubińska Liga Soft Darta Gubińska Liga Soft Darta

Wydaje się, że gubińscy zawodnicy soft darta nie mają żadnej przerwy. Co chwilę organizują jakiś turniej. Ostatni był jednak wyjątkowy...

Kilka dni temu odbyły się VI Mistrzostwa Pubu Sąsiedzi. - Geneza tych mistrzostw sięga 2012 roku i były to I nieoficjalne Mistrzostwa Gubina, które za pośrednictwem ówczesnego dyrektora Andrzeja Nowaka od sportu w Gubinie miały poparcie "na papierku". Są to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody w naszej lidze - opowiada organizator oraz założyciel Gubińskiej Ligi Soft Darta, Paweł Tomczyk.

Jak dodaje, były to początki soft darta w Gubinie, który w krótkim czasie niewiarygodnie się rozwinął. Pokazuje to m.in. zainteresowanie właśnie tymi mistrzostwami. Na pierwsze edycje przychodziło zaledwie kilka do kilkunastu osób. W ostatniej odsłonie w turnieju brało udział blisko 30 zawodników.

Choć rywalizacja była zacięta, faworyt był tylko jeden i znowu nie zawiódł. Już wcześniej nazwany gubińskim Messim soft darta - Łukasz Andrukiewicz ponownie zwyciężył i obronił tytuł mistrza pubu Sąsiedzi. - Tym zwycięstwem pokazał, że walka o wygranie ligi nie jest rozstrzygnięta i na dwie kolejki do końca rozgrywek nic nie jest jeszcze pewne. Co nas jako kibiców bardzo cieszy, bo zapowiada się bardzo interesujący finisz ligi. Gratulujemy Łukaszowi zwycięstwa i uzyskania jakże zaszczytnego tytułu Mistrza Pubu "Sąsiedzi" - mówi P. Tomczyk.

Kolejny turniej w ramach Gubińskiej Ligi Soft Darta odbędzie się już niedługo, bo dokładnie 26 marca. Zapowiadają się kolejne emocje.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!