Carina Gubin z kolejnym zwycięstwem w III lidze! Pokonała na wyjeździe drużynę Miedź II Legnica i zdobywa cenne punkty!

Łukasz Koleśnik
Szymon Kozica
Carina Gubin rozegrała już sześć meczów w III lidze. Bilans to dwa zwycięstwa, dwie porażki oraz dwa remisy. Szymon Kozica
Trudno było tego oczekiwać po beniaminku, ale po sześciu kolejkach w III lidze Carina Gubin plasuje się mniej więcej w połowie tabeli. W sobotę (3 września) zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo w tej klasie rozgrywkowej. Gubinianie na wyjeździe pokonali drużynę Miedź II Legnica!

Miedź II Legnica
1 (0)

Carina Gubin
3 (2)

Bramki: Mamis (52) - Poniedziałek 2 (7, 21), Matuszewski (76).
Carina: Jeżak - Komarnicki, Pietrzczyk, Woźniak, Walczak - Poniedziałek (od 78 min Kochanowski), Antochów (od 78 min Staszkowian), Diduszko, Grzymisławski (od 85 min Hałambiec), Boksiński (od 68 min Haraszkiewicz) - Rutkiewicz (od 68 min Matuszewski).

Carina wygrywa, Miedź pokonana przez... byłego piłkarza!

Carina odniosła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Ba, w sobotnim meczu zdobyła więcej bramek niż w pięciu poprzednich. Dwa gole strzelił Cyprian Poniedziałek, były piłkarz... Miedzi II.

- Udało się nam wygrać - stwierdza skromnie Grzegorz Kopernicki, trener zespołu z Gubina. - Cieszymy się z tego bardzo, bo to dla nas ważne trzy punkty. Zresztą, każdy punkt jest dla nas ważny.

Jak padały bramki? - Pierwsza to był stały fragment gry. Po rzucie rożnym piłka została wybita na 17 metr i Cyprian Poniedziałek idealnie uderzył z powietrza - relacjonuje trener Kopernicki. - Drugą też strzelił Cyprian, wyprzedzając obrońcę i bramkarza, wepchnął piłkę do siatki. A trzecią - Adam Antochów przyjął sobie piłkę na pierś, strzelił z powietrza, piłka odbiła się od poprzeczki i Denis Matuszewski głową dobił.

Ta ostatnia sytuacja miała miejsce przy stanie 2:1 dla Cariny, bo kilka minut po przerwie gospodarze zdobyli gola kontaktowego, którego autorem był Tomasz Mamis.

Co w sobotę było kluczem do zwycięstwa?

- Myślę, że bardzo dobra gra w defensywie - uważa trener Kopernicki. - W dobry sposób wychodziliśmy spod pressingu rywala i to było kluczem, bo później potrafiliśmy stworzyć dużo sytuacji z przodu, a nie straciliśmy bramki, przynajmniej w pierwszej połowie.

Carina Gubin z kolejnym zwycięstwem w III lidze! Pokonała na...