Carina Gubin zremisowała ze Stalą Brzeg. Piłkarze zmęczeni po meczu pucharowym

Łukasz Koleśnik
od 16 lat
Carina Gubin zremisowała ze Stalą Brzeg (1:1) w 29. kolejce piłkarskiej III ligi. Piłkarze byli wyraźnie zmęczeni po rozegraniu półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego w środku tygodnia, który rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.

Carina Gubin – Stal Brzeg 1:1 (0:0)

• Bramki: Jakub Ryś 62 - Dominik Bronisławski 82 (k)
  • Carina: Czajor - Maliszewski (od 61 min. Staszkowian), Tupaj, Woźniak, Walczak (od 61 min. Haraszkiewicz) - Diduszko (od 61 min. Kamon), Borkowski, Ryś - Matuszewski (od 80 min. Płonka), Boksiński, Passoni (od 61 min. Laskowski)
  • Stal: Firek – Kuriata, Wdowiak, Kowalski, Ślesicki, Maj, Czajkowski (85′ Niemczyk), Ochwat (69′ Dychus), Podgórski, Bronisławski, Amani (74′ Celuch).
  • Żółte kartki: - Kowalski, Podgórski, Maj, Rakoczy (trener).

W środku tygodnia, w środę (17 maja) Carina Gubin grała w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. Gubinianie wygrali dopiero po dogrywce i zmęczenie piłkarzy było widać w następnym meczu ligowym ze Stalą Brzeg, który odbył się w sobotę (20 maja) na stadionie miejskim w Gubinie.

Carina nie grała "swojej piłki"

Pierwsza połowa była wyrównana, ze wskazaniem na Carinę. Obie drużyny miały swoje sytuacje, choć więcej z nich wypracowali sobie gospodarze. Mecz toczył się w dobrym tempie, sędzia w pierwszych 45 minutach nie sięgnął nawet po żółtą kartkę, choć kilka fauli było. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Carina w pierwszych minutach zyskiwała coraz większą przewagę. Udokumentowała ją dopiero w 62 minucie. Jacek Laskowski, który dopiero co się pojawił na boisku, dograł w pole karne do Jakuba Rysia, który miał przed sobą pustą bramkę i wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

Po strzeleniu tej bramki... Carina straciła kontrolę nad meczem. Zawodnicy Stali tworzyli coraz większe zagrożenie pod bramką gospodarzy. Oddali kilka strzałów, choć niegroźnych i łatwych do wyłapania przez bramkarza Cariny, Szymona Czajora. Gubinianie zdecydowanie nie grali w swoim stylu. Brakowało szybkich, krótkich podań. Nie potrafili wyjść spod pressingu Stali, szybko pozbywali się piłki.

Pod koniec spotkania udało się wyprowadzić kilka ciekawych ataków gospodarzom. Po ładnej dwójkowej akcji Laskowskiego z Matuszewskim, ten drugi oddał kąśliwy strzał, który bramkarz Stali zdołał wybronić. Gdy wydawało się, że Carina odzyskuje kontrolę nad spotkaniem, to Stal wyprowadziła kontrę, po której Mateusz Dychus wywalczył rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dominik Bronisławski.

Stal mogła nawet wygrać mecz w Gubinie. Sporo emocji wywołała sytuacja w końcówce, kiedy jeden z zawodników Stali Brzeg wychodził z kontratakiem i walczył z Bartoszem Woźniakiem o pozycję. Sędzia uznał, że obrońca Cariny nie przytrzymywał napastnika wychodzącego na czystą pozycję i pozwolił grać dalej. Innego zdania byli zawodnicy Stali, a przede wszystkim trener Stali - Kamil Rakoczy, który głośno wyraził swoją opinię na temat decyzji arbitra i został ukarany żółtą kartką.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania i Carina oraz Stal podzieliły się punktami.

Kopernicki: Byliśmy po trudnym meczu

- Wiedzieliśmy, że Stal przyjedzie z dobrym zespołem, jeśli chodzi o personalia - mówił po spotkaniu trener Cariny, Grzegorz Kopernicki. - Byliśmy też po trudnym meczu w środę. Ciężko było się zregenerować. Naprawdę szanujemy ten punkt. Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny.

Trener Cariny odniósł się również do decyzji sędziego w trakcie meczu. - Rywale narzekali na decyzje sędziego, ale nie uważam, żeby popełniał jakieś rażące błędy. Stal chciała wywrzeć presję na arbitrze i mieli trochę nieuzasadnione pretensje o niektóre decyzje - stwierdził G. Kopernicki.