Gubin: Anna Krupińska została wybrana na Najpopularniejszego Sportowca 2018 roku!

Pływaczka Anna Krupińska w zeszłym roku zdobyła 28 medali, w tym 19 złotych, siedem srebrnych oraz dwa brązowe. Archiwum prywatne
Przez cały poprzedni miesiąc mieszkańcy głosowali na Najpopularniejszego Sportowca Gubina 2018. Najwięcej głosów zdobyła pływaczka Anna Krupińska.

Miasto przygraniczne najczęściej kojarzone jest z siatkówką albo piłką ręczną kobiet. Co ciekawe, w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca Gubina 2018 wygrała... pływaczka.
Lokalne kluby zgłosiły do zabawy jedenastu kandydatów, na których łącznie oddano 1228 głosów.
Najpopularniejszym sportowcem została Anna Krupińska. Otrzymała 347 głosów.
Pływaczka ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Zdobyła ósme miejsce w finale na 5 km oraz 13 pozycję na 3 km w Mistrzostwa Europy: Open Water. W tym turnieju brało udział ponad 1100 zawodników. Oprócz tego zdobyła pierwsze miejsce w Pucharze Polski 2018 w Kategoriach Masters, cztery złote medale i jeden srebrny podczas Letnich Mistrzostw Polski, trzy złote i trzy srebrne medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski, pierwsze miejsce podczas Maraton Gubener24h-Schwimmen, gdzie trzeba było przepłynąć 30 km! Do tego drugie miejsce w prestiżowym berlińskim Internationales Mueggelseeschwimmen. Przez cały rok zdobyła 28 medali, w tym 19 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe.
Sama zainteresowana, przy okazji tego wyróżnienia, nie skupiała się na sobie. - Gratulacje należą się wszystkim nominowanym! Dzięki tym nominacjom mieszkańcy Gubina mieli okazję poznać nas oraz nasz codzienny wysiłek i sukcesy - cieszy się Krupińska.
Na drugim oraz trzecim miejscu plebiscytu znalazło się dwóch młodych siatkarzy z lokalnego klubu Volley: Marcin Kiełek – 326 głosów oraz Sebastian Strzałkowski – 276 głosów. Poza podium, w odpowiedniej kolejności, znaleźli się: Karolina Pawlak, Przemysław Haraszkiewicz, Sylwia Włodarczyk, Przemysław Fiedorowicz, Krzysztof Jaskólski, Kamil Rajchel, Jakub Jasiński i Jerzy Ponikiewski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0