Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GUBIN: Polsko-francuska współpraca rozkwita w szkole w Gubinie. ECKZiU podpisał umowę partnerską (ZDJĘCIA)

Redakcja
Podpisanie umowy o stworzeniu grupy partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Francja-Polska-Lot-Lubuskie a Europejskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie.
Podpisanie umowy o stworzeniu grupy partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Francja-Polska-Lot-Lubuskie a Europejskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie. ECKZiU Gubin
W Europejskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie podpisano umowę partnerska ze stowarzyszeniem Francja-Polska-Lot-Lubuskie. Czego dotyczyła?

Gubińska placówka współpracuje z Francuzami od kilkudziesięciu lat. W 2015 roku świętowano 25-lecie wspólnych działań. W naszym mieście przygranicznym pojawił się ambasador Francji, Pierre Buhler, który w języku polskim pogratulował partnerom udanej współpracy. Przypomnijmy, że od 1990 r. do chwili obecnej trwa wymiana młodzieży ze szkoły w Gubinie oraz z Francji.

Rozbudowa współpracy, umowa na 3 lata

W Europejskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie pojawili się w zeszłym tygodniu starosta powiatu krośnieńskiego, Grzegorz Garczyński, wicestarosta Ryszard Zakrzewski, prezes Stowarzyszenia Francja-Polska-Lot-Lubuskie, Christian Gasquet,jego zastępca - Lesław Sidorowicz, dyrektor ECKZiU w Gubinie, Krzysztof Szymański, a także gubińskie grono pedagogiczne. W tym towarzystwie została podpisana umowa o stworzeniu grupy partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Francja-Polska-Lot-Lubuskie a Europejskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie. Umowę podpisali panowie: Christian Gasquet i Krzysztof Szymański. Czego ona dotyczy?

- Postanowienia ogólne umowy to kontynuowanie współpracy, która trwa od 1990 roku – wyjaśnia dyrektor Szymański.

- Partnerzy niniejszej umowy deklarują wspólne podejmowanie działań o stworzeniu możliwości uczestniczenia w innowacyjnych metodach kształcenia o wymiarze międzynarodowym. Czas trwania umowy partnerzy określają na okres 3 lat od daty jej podpisania. Jej automatyczne przedłużenie na kolejne 3 lata będzie możliwe, jeżeli partnerzy nie dokonają jej pisemnego rozwiązania.

Dyrektor ECKZiU dodaje, że podpisanie tego rodzaju umowy otwiera drogę do aplikowania wniosku w ramach programu Erasmus plus w celu realizowania stażów zawodowych uczniów technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych w latach 2020-2022 (w projekcie pod tytułem: „Hotelarstwo francuskie – wiedza ze smakiem”).

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto