Kolejny remis Cariny Gubin w III lidze. Mecz ze znikomą liczbą szans. Gospodarze nie byli w stanie pokonać Foto-Higieny Gać

Łukasz Koleśnik
Carina Gubin vs Foto Higiena Gać w trzeciej kolejce III ligi.
Carina Gubin vs Foto Higiena Gać w trzeciej kolejce III ligi. Łukasz Koleśnik
W środę (18 sierpnia) Carina Gubin miała okazję na rehabilitację po dotkliwej porażce ze Ślęzą Wrocław. Na własnym stadionie podejmowała Foto-Higienę Gać. Rywal zdecydowanie był w zasięgu beniaminka III ligi, ale gospodarze nie zdołali z nim wygrać.

Carina Gubin - 0
Foto-Higiena Gać - 0

Carina: Kubasiewicz – Walczak, Woźniak, Magdziak (żółta kartka), Staszkowian, - João Guimarães (od 74 min. Haraszkiewicz), Grzymisławski (od 57 min. Poniedziałek), Diduszko (żółta kartka), Antochów (od 85 min. Niewiadomski), Witczak (od 57 min. Hałambiec) - Kochanowski (od 46 min. Matuszewski)

Gospodarze przystępowali do tego spotkania po zimnym prysznicu, jaki zafundował im jeden z kandydatów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej – Ślęza Wrocław, która rozgromiła gubinian w drugiej kolejce III ligi aż 6:0. Carina Gubin mogła się zrehabilitować w spotkaniu na swoim stadionie z Foto-Higieną Gać.

Mecz niedokładności i walki. Bez emocji w pierwszej połowie

Pierwsza połowa była jednak bardzo niemrawa. Po jednej i drugiej stronie było dużo niedokładności, nerwowości i sporo fauli. Minimalnie przeważali jednak goście. Na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do 22 minuty spotkania. Z ostrego kąta na bramkę Cariny uderzał Łukasz Orzechowski, ale piłkę na rzut rożny sparował Karol Kubasiewicz. Bramkarz gospodarzy musiał interweniować jeszcze w 39 minucie, gdy z rzutu wolnego uderzał Jakub Jarzębowski, ale golkiper pewnie poradził sobie z tym uderzeniem. Jedyny strzał Carina oddała w końcówce pierwszej połowy. Z dystansu próbował Maciej Magdziak, ale futbolówka minęła bramkę.

Carina lepsza w drugiej połowie, ale bez klarownych szans

W drugiej połowie gubinianie zdecydowanie odważniej ruszyli do ataku, głównie wykorzystując swoich skrzydłowych. Dobry mecz rozgrywał Szymon Witczak, ale musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. W 58 minucie João Guimarães kilkukrotnie zakręcił obrońcami Foto-Higieny Gać, dograł piłkę do skrzydła, dośrodkowana piłka odbiła się od stopera gości, Artura Łuczkiewicza i sprawiła niemałe problemy bramkarzowi Robertowi Poźniakowi. Carina Gubin najgroźniejszą sytuację stworzyła sobie w 75 minucie. Cyprian Poniedziałek ruszył po skrzydle, minął jednego z obrońców, schodząc do środka i uderzył na bramkę, ale piłka ugrzęzła w bocznej siatce.

Kolejny remis Cariny Gubin w III lidze. Mecz ze znikomą licz...

- Przespaliśmy pierwszą połowę, nie mieliśmy zbyt wielu sytuacji. W drugiej połowie gra wyglądała lepiej, ale piłka nie chciała wpaść do bramki – mówił po meczu trener Cariny Gubin, Grzegorz Kopernicki. – Cały czas uczymy się tej ligi. Wiemy, że nie będzie tutaj łatwych spotkań. Musimy ciężko pracować, aby wpadło pierwsze zwycięstwo i mam nadzieję, że pociągnie ono za sobą następne.

Gubiński klub zdobył do tej pory dwa punkty w III lidze i zajmuje 13 miejsce w tabeli. W sobotę (21 sierpnia) Carina ponownie będzie grać na swoim stadionie i podejmie Polonię Bytom.

Carina Gubin - MKS Kluczbork 1:1. Rzut wolny dla Cariny