KROSNO ODRZAŃSKIE: Emocje w hali OSiR! Ruszył 18. sezon Meblostyl Ligi Halowej. Strzelanie rozpoczął... bramkarz (ZDJĘCIA)

Pierwsza kolejka 18.sezonu Meblostyl Ligi Halowej w Krośnie Odrzańskim.
Pierwsza kolejka 18.sezonu Meblostyl Ligi Halowej w Krośnie Odrzańskim. Łukasz Koleśnik
20 listopada 2019 roku zainaugurował 18. sezon Meblostyl Ligi Halowej. Jak każdego roku, w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) zebrało się wielu miłośników piłki halowej i ogólnie sportowych emocji. Zapraszamy do oglądania zdjęć z pierwszych spotkań!

Rozgrywki MLH 2019 rozpoczęły się od... gola strzelonego przez bramkarza. Z drugiej strony skuteczność strzelca nie powinna dziwić. Kamil Duchnowski, golkiper zespołu Hurtownia King (zeszłorocznego zwycięzcy rozgrywek) w pierwszym sezonie krośnieńskiej ligi halowej został królem strzelców. Jakby tego było mało, to jeszcze w tym samym spotkaniu dorzucił kolejne trafienie. Obrońcy tytułu wygrali z drużyną Lucy Team 8:3. A jak wyglądały pozostałe wyniki?

Drużyna SUM (Starostwo Urząd Miasta) rozegrała spotkanie z ekipą Siat-Bud. I zespół samorządowy szybko wybił swoim rywalom zwycięstwo z głowy, strzelając trzy bramki... w pierwszej minucie spotkania. Mecz zakończył się rezultatem 7:1, a wielkie strzelanie urządził sobie Tomasz Urbański, który zdobył pięć bramek.

W trzecim meczu pierwszej kolejki zmierzyły się Mikubi i Polkan Software. Było to najbardziej zacięte i wyrównane spotkanie. Mikubi objęło prowadzenie, później dwie bramki zdobył Polkan, znowu doszło do wyrównania, ale jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Polkan dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Druga połowa to był jednak koncert drużyny Mikubi, która ostatecznie zwyciężyła 7:4, cztery bramki dla zwycięzców zdobył Mariusz Wolbaum.

Ostatnie spotkanie obfitowało w najmniejszą liczbę bramek, bo... padły tylko dwie. Nova Therm podejmowała Piekarnia Wężyska i na gole kibice musieli czekać prawie do samego końca spotkania. Wynik otworzył Paweł Glaz, a wygraną przypieczętował Marcin Janaś. W pierwszej kolejce pauzowała drużyna HB Bruk Budachów. Już za tydzień kolejne emocje.

GUBIN/GUBEN: Prawie 500 osób brało udział w siódmym Biegu bez Granic (ZDJĘCIA)