Krosno Odrzańskie. Tęcza grała i zbierała pieniądze dla chorej Nicoli

Łukasz Koleśnik
Krosno Odrzańskie. Mecz zielonogórskiej klasy okręgowej Tęcza vs LZS Górzyn oraz akcja charytatywna "Gramy dla Nicoli". Łukasz Koleśnik
W sobotę (20 listopada) w Krośnie Odrzańskim odbyła się ostatnia kolejka rundy jesiennej w zielonogórskiej klasie okręgowej. Wszystkie zespoły włączyły się w akcję charytatywną "Gramy dla Nicoli". Również Tęcza zbierała pieniądze na rzecz chorej dziewczynki. I do tego pewnie wygrała swój mecz z LZS Górzyn.

Przypomnijmy, że akcja „Gramy dla Nicoli” to sprawka Damiana Perwińskiego, bramkarza Zorzy Ochla. Nicola Kowalewicz z Zielonej Góry to jego sąsiadka, w październiku skończyła dwa latka, od urodzenia potrzebuje pomocy.

Babcia dziewczynki zapisała ją do fundacji "Warto jest pomagać", a w pomoc mocno zaangażowali się piłkarze zielonogórskiej klasy okręgowej. W ostatniej kolejce rundy jesiennej na wszystkich boiskach była organizowana zbiórka. Szerzej akcję zapowiadaliśmy poniżej:

Gramy dla Nicoli

Na wejściu na teren stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim stała puszka Stowarzyszenia "Warto jest pomagać". Każdy kto wpłacił choćby symboliczną złotówkę, mógł wziąć naklejkę z wizerunkiem Nicoli, dla której organizowana jest cała akcja.

Przed spotkaniem na boisko wybiegli piłkarze obu drużyn. Na rozgrzewce nosili koszulki z logiem akcji i napisem "Gramy dla Nicoli"

[g][/g]

Pewne zwycięstwo Tęczy Krosno Odrzańskie

A samo spotkanie? Tęcza jako wicelider okręgówki mierzyła się z LZS Górzyn. W pierwszych minutach to goście starali się nacierać, ale z każdą mijającą chwilą gospodarze coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Ogromnym problemem dla obrony przyjezdnych był szybki Paweł Cierech, który w 21 minucie zaliczył asystę przy golu Kamila Adamowa na 1:0. Chwilę później dla Tęczy podyktowano rzut karny, który wykorzystał Radosław Rakociński. W 39 minucie było już 3:0. Paweł Cierech zdobył swojego gola po zagraniu Przemysława Maciąga. Tęcza strzelała jednak dalej! W 41 minucie dublet ustrzelił P. Cierech, który trafił głową do siatki rywala po zagraniu Konrada Konopskiego.

Druga połowa nie zaczęła się już tak dobrze dla Tęczy. Goście dostali rzut karny, ale... na posterunku stał Semen Tsokur, który nie dał się pokonać. Aż do 76 minuty, kiedy to LZS Górzyn strzeliło bramkę kontaktową i jak się później okazał - honorową. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.