Tropical Islands - Brandenburg, Niemcy © pixabay.com
[2/8]

Tropical Islands - Brandenburg, Niemcy

1. Tropical Islands - Brandenburg, Niemcy
Park wodny Tropical Islands znajduje się zaledwie godzinę drogi od Berlina, w pobliżu autostrady pomiędzy Berlinem a Cottbus. Jest to ogromny, częściowo kryty, częściowo zaś odkryty kurort, który zabiera gości w podróż na Południowy Pacyfik. W czasie, gdy odwiedzający złaknieni dreszczyka emocji cieszyć się będą spadkami ogromnych zjeżdżalni, zwolennicy nieco bardziej zrównoważonych doznań mogą zadbać o swoje zdrowie i urodę w saunach i SPA.

Turyści mogą wybierać od minigolfa do lotu balonem. Sercem Tropical Islands jest zaś gigantyczny, turkusowy ocean i piaszczysta plaża, które sprawiają, że poczujesz się jak na wyspach tropikalnych. Powietrze o wilgotności od 40 proc. do 60 proc. pozwala rosnąć w autentycznym lesie deszczowym 50.000 roślinom 600 gatunków z całego świata.

Park oferuje różne typy zakwaterowania, od luksusowego hotelu przez prywatne domki do płóciennych namiotów na plaży. Tropical Islands jest jednym z 20 najczęściej odwiedzanych aquaparków na świecie i od lat zajmuje wysoką pozycję wśród europejskich parków rozrywki.

Zobacz też: Aquapark w Szczecinie, czyli Fabryka Wody. To będzie jedno z największych saunariów w Polsce


reklama