MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Ekopatrol straży miejskiej uratował lisa, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Toruński Ekopatrol uratował lisa, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej.
Toruński Ekopatrol uratował lisa, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. FB/Patrol Eko Toruń
Kolejny sukces strażników z toruńskiego Ekopatrolu. Uratowali lisa, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej!

Lisie szczenię uratowane przez Ekopatrol

Dla mieszkańców Torunia los żadnego zwierzęcia nie jest obojętny. Pokazywali to już niejednokrotnie. Tym razem do toruńskiej Straży Miejskiej wpłynęło zawiadomienie o lisim szczenięciu, które wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Funkcjonariusze Ekopatrolu od razu przystąpili do działania, udali się na miejsce wypadku i uratowali małego lisa. Trafił on do przychodni weterynaryjnej, gdzie lekarze weterynarii sprawdzili jego stan zdrowia.

– To dzięki czujności mieszkańców i przede wszystkim ich nieobojętności, i powiadomieniu nas, udało się uwolnić ze studzienki lisie szczenię – funkcjonariusze podzielili się dobrą wiadomością na swojej stronie na Facebooku.

Informacja ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, co cieszy zarówno mieszkańców miasta, jak i funkcjonariuszy. Pod ich opieką znajdują się także pisklęta, które wypadły z gniazda lub zostały porzucone przez ptasich rodziców. W ostatnim czasie uratowali także młodą wiewiórkę, bezpiecznie przeprowadzili kaczą rodzinę czy pomogli papużce nimfie znalezionej przez mieszkańców.

Trudne ciepłe miesiące

Dla Ekopatrolu ciepłe miesiące są intensywnym czasem pracy. Trwa okres lęgowy. Ważne jest stałe uświadamianie społeczeństwa, że dzikich zwierząt nie należy ratować na własną rękę. Gdy zobaczymy gdzieś pozostawione same młode sarny, zające, jeże czy ptaki, nie należy ich dotykać. Zostawiamy wówczas na nich swój zapach i narażamy je na odrzucenie przez rodziców, którzy najprawdopodobniej zdobywają pożywienie.

Gdy stan zwierzęcia nas niepokoi, należy zadzwonić na numer alarmowy 986 i złożyć zawiadomienie, opisując szczegółowo zastaną sytuację. Funkcjonariusze pojawią się na miejscu, sprawdzą, czy wymagana jest interwencja i udzielą pomocy, gdy będzie taka konieczność. Co ważne, toruński Ekopatrol działa wyłącznie na terenie Gminy Miasta Toruń i przede wszystkim wyjeżdża do zwierząt dzikich, lecz gdy zachodzi konieczność, funkcjonariusze pomagają wszystkim zwierzętom.

– Wzrasta świadomość ludzi w tym zakresie, podobnie jest z wrażliwością społeczną na los i krzywdę zwierząt, co przekłada się na wzrastającą liczbę zgłoszeń – opowiadała w rozmowie z „Nowościami” Monika Kalinowska, strażniczka miejska. – Wraz z rozpoczynającym się okresem lęgowym, zgłoszeń także przybywa.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto