Żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra Norbert Krakowiak wygrał Memoriał Rycerzy Speedwaya [ZDJĘCIA]

cekon
W Zielonej Górze rozegrano 6. Memoriał Rycerzy Speedwaya. Wygrał Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) przed Sebastianem Szostakiem (Ostrovia Ostrów), Mateuszem Tudzieżem (ROW Rybnik) i Janem Kvechem (Czechy). Cezary Konarski
Norbert Krakowiak, zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra wygrał 6. Memoriał Rycerzy Speedwaya, turniej poświęcony zmarłym zielonogórskim żużlowcom.

Po rozegraniu 20 wyścigów czterech najlepszych zawodników wzięło udział w gonitwie finałowej. Przed decydującym starciem najskuteczniejsi byli Mateusz Tudzież z ROW-u Rybnik i zielonogórzanin Norbert Krakowiak. Obaj zgubili tylko po jednym punkcie, Mateusz Tudzież przegrał z Norbertem Krakowiakiem, a zielonogórzanina pokonał Sebastian Szostak z Ostrowa. Oprócz wymienionej trójki do finału awansował też czeski zawodnik Jan Kvech, który na giełdzie transferowej kojarzony jest z Falubazem. Wieść niesie, że 17-letni Czech ma podpisać trzyletni kontrakt z zielonogórskim klubem.

Finał rozgrywany był na bardzo mokrym torze, bo niedługo przed nim nad stadionem przeszła krótka, ale intensywna ulewa. – Trochę byłem zaskoczony, że pojechaliśmy ten finał, ale koledzy chcieli się ścigać, więc nie było problemu. Dokonałem szybkiej korekty sprzętu, bo wiadomo, że przede wszystkim będzie liczył się start i udało mi się najszybciej ruszyć spod taśmy startowej – mówił Norbert Krakowiak. – Sebastian Szostak też bardzo dobrze jechał, jeszcze na pierwszym łuku zbliżył się do mnie, ale uciekłem mu na prostej.

Drugie miejsce zajął Sebastian Szostak, trzeci był Mateusz Tudzież, a czwarty Jan Kvech. Czeski żużlowiec i jego rodak Petr Chlupac nie byli jedynymi zawodnikami zagranicznymi startującymi w imprezie. Po raz pierwszy na zielonogórskim torze ścigał się Jack Smith. 21-letni Brytyjczyk jest synem jednego z najlepszych zawodników w historii angielskiego speedwaya Andy Smitha. Młody „Kowal” zajął odległą lokatę. Pięć zdobytych punktów dało mu dopiero 11. miejsce.

WYNIKI 6. MEMORIAŁU RYCERZY SPEEDWAYA
1. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 1. miejsce w finale 14 (3,3,3,2,3), 2. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 2. miejsce w finale 10 (3,1,0,3,3), 3. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) - 3. miejsce w finale 14 (3,3,3,3,2), 4. Jan Kvech (Czechy) – 4. miejsce w finale 12 (2,3,2,2,3), 5. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 10 (2,1,3,2,2), 6. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 9 (1,1,2,3,2), 7. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 9 (1,2,1,2,3), 8. Bartłomiej Kowalski (forBet Włókniarz Częstochowa) 8 (0,2,1,3,2), 9. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 8 (3,2,2,1,w), 10. Petr Chlupac (Czechy) 7 (1,1,3,1,1), 11. Jack Smith (Wielka Brytania) 5 (1,0,2,1,1), 12. Fabian Ragus (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 4 (2,0,1,1,0), 13. Wiktor Jasiński (truly.work Stal Gorzów) 3 (0,3,0,0,0), 14. Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 3 (0,2,0,0,1), 15. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów) 3 (2,0,0,0,1), 16. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 1 (d,0,1,0,u).