Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jakie przewinienia mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina najczęściej zgłaszają w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest coraz popularniejszym narzędziem wśród mieszkańców Krosna Odrzańskiego, Gubina i miejscowości powiatu krośnieńskiego. Jakie zgłoszenia policja otrzymuje najczęściej za pośrednictwem KMZB?

Jakie zgłoszenia w powiecie krośnieńskim trafiają do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim najczęściej interweniują w sprawie przekroczenia dozwolonej prędkości!

- Od początku roku otrzymaliśmy ponad 260 zgłoszeń, które w znacznej większości zostały potwierdzone — mówi oficer prasowy KPP w Krośnie Odrzańskim, kom. Justyna Kulka. - Za ich weryfikację odpowiedzialni są policjanci ruchu drogowego, którzy dbając o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, prowadzą w tych miejscach kontrolę prędkości, a gdy jest taka potrzeba, wyciągają konsekwencje.

Tysiące zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekroczenie dozwolonej prędkości to zagrożenie, które od wielu lat jest najczęściej nanoszonym zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku na 1429 otrzymanych zgłoszeń, 936 dotyczyła przekroczeń prędkości. Ten rok nie będzie zaskoczeniem, gdyż aktualnie na 361 zgłoszeń, 263 dotyczy właśnie tego zagrożenia. Prowadzone w tych miejscach kontrole w 212 przypadkach potwierdziły występowanie przekroczeń prędkości.

- Miejsca wskazane na mapie, są również uwzględniane podczas codziennej służby oraz organizowanych działań prewencyjno-kontrolnych „Prędkość”, a wszystko po to, by poprawić poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców — dodaje kom. J. Kulka.

Policjanci z Gubina i Krosna Odrzańskiego reagują na zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jakie przewinienia mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina n...

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Przypominamy, że z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może skorzystać każdy. Sposób działania aplikacji jest łatwy w obsłudze. Wystarczy mieć do dyspozycji telefon bądź komputer z dostępem do internetu.

I co dalej?

  • kliknij na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępny na stronach internetowych komend powiatowych, miejskich i wojewódzkich Policji,
  • po otwarciu strony internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaakceptuj regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybierz na mapie obszar, który cię interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodaj do mapy występujące niebezpieczeństwo (wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia),
  • w otwartym oknie opisz dane zagrożenie, wybierz dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możesz także załączyć plik o maksymalnej pojemności 5 megabajtów, a następnie kliknij przycisk "ZGŁOŚ".

- Pamiętaj, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba, wówczas musisz zadzwonić na numer 112. Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy, co jest najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności oraz pozwala nam jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drodze — mówi kom. J. Kulka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto