Młodzi piłkarze z Gubina najlepsi w województwie

Łukasz Koleśnik
Gubińscy piłkarze jadą do Warszawy na finał turnieju o Puchar Tymbarku 2016. Właśnie dzisiaj zostali mistrzem województwa lubuskiego.

Dziś w Babimoście obok Zielonej Góry odbył się finał wojewódzki turnieju o Puchar Tymbarku z Podwórka na Stadion, w którym uczestniczą zawodnicy w kategorii wiekowej U-10. Na zawody pojechała również grupa z Gubina. Zespół MLUKS Dwójka MOS Gubin miał w grupie Sulęcina, Zbąszynka i Kostrzyna.

Gubinianie zanotowali w grupie komplet zwycięstw. Z Sulęcinem było bardzo łatwo, bo... w ogóle nie doszło do spotkania. Oddane zostało walkowerem. Zbąszynek uległ 1:2, natomiast Gubin rozniósł drużynę z Kostrzyna 6:0. W ćwierćfinale zagrali z Czarnymi Żagań. I wygrali 2:0. W półfinale rozprawili się z Falubazem Zielona Góra 3:0. W finale również pokazali dominację i pokonali Polonię Słubice 4:0. Tym samym zapewnili sobie wyjazd do Warszawy na ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku 2016. Ten odbędzie się 29.04-1.05.