Łukasz Koleśnik
Paweł Krupiński i Karol Pyziak — podopieczni Anny Krupińskiej — osiągnęli kolejne sukcesy na mistrzostwach Polski. Archiwum prywatne
W tym miesiącu na pływalni AWF w Krakowie odbyły się mistrzostwa Polski Sprawni Razem 2024 w pływaniu. W tych zawodach wzięli udział pływacy z Zespołem Downa z Gubina — Paweł Krupiński i Karol Pyziak, trenowani przez Annę Krupińską. Zdobyli aż pięć medali!

Paweł Krupiński przyzwyczaił już do wielu sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej w pływaniu. Jako zawodnik z niepełnosprawnością zdarzało mu się rywalizować ze "zdrowymi" rywalami.

Na początku kwietnia P. Krupiński znalazł się w siedmioosobowej reprezentacji Związku Sportowców z Zespołem Downa, która wzięła udział w mistrzostwach Polski Sprawni Razem 2024. Oprócz niego w składzie znalazł się również drugi gubinianin — Karol Pyziak.

Debiutująca drużyna spisała się znakomicie, zajmując w klasyfikacji medalowej wysokie, czwarte miejsce na 16 startujących zespołów. Indywidualnie zawodnicy po każdym starcie powiększali swoje konta medalowe, bili rekordy życiowe. Jak spisali się podopieczni trenerki Anny Krupińskiej?

Karol Pyziak wywalczył tytuł Mistrza Polski na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w kat. OPEN i wicemistrza Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w kat. OPEN

Paweł Krupiński trzykrotnie stawał na podium, zdobywając tytuły:

• wicemistrza Polski - 100 m stylem klasycznym kategoria OPEN
  • wicemistrza Polski - 100 m stylem zmiennym kategoria OPEN
  • drugiego wicemistrza Polski - 50 m stylem klasycznym kategoria OPEN

Finalnie P. Krupiński i K. Pyziak zdobyli indywidualnie pięć medali, co stanowiło połowę dorobku medalowego całej drużyny. Do zdobyczy medalowych zawodnicy dołożyli srebrny krążek wypływany wspólnie z kolegami w sztafecie 4X50m stylem dowolnym.

Trenerem gubińskich pływaków i jednocześnie koordynatorem pływania z ramienia związku jest Anna Krupińska.