Zapraszamy na warsztaty dla rodziców i dzieci!

Artykuł sponsorowany GMINA GUBIN O STATUSIE MIEJSKIM
17 401 115 to numer telefonu, pod którym całodobowo i bezpłatnie, do końca marca 2024 r., można uzyskać pomoc zdalną dla osób w kryzysie, doświadczających przemocy domowej!

Usługa ,,Pomoc zdalna dla osób w kryzysie w formie telefonicznej interwencji doraźnej w ramach platformy Centrum dla Rodzin” jest świadczona przez Ośrodek Terapii Grunwald, i jest zorganizowana w ramach projektu ,,Zdrowe Relacje – Zgodna Rodzina”. Dyżur telefoniczny jest całodobowy, we wszystkie dni robocze, w święta i dni wolne od pracy i jest pełniony przez psychologa bądź specjalistę terapii uzależnień bądź mediatora w celu udzielenia telefonicznego wsparcia osobom znajdujących się w sytuacji kryzysowej, doświadczających przemocy domowej. Pod wskazanym, wyodrębnionym specjalnie dla tej usługi, numerem telefonu – 517 401 115 – można uzyskać bezpłatną pomoc w sytuacji kryzysowej.

Zapewnienie telefonicznego wsparcia to m. in. rozmowa motywująca do podjęcia działań terapeutycznych, rozmowa o sprawach zagrażających bezpieczeństwu osób bezpośrednio doświadczających przemocy domowej, udzielenie informacji o miejscach i formach pomocy specjalistycznej, itp.

Ponadto warto śledzić stronę projektu www.zdrowerelacje.gubin.pl oraz media społecznościowe przedsięwzięcia. Na ukończeniu jest procedura przetargowa dotycząca warsztatów i spotkań, w których udział będą mogli wziąć mieszkańcy Gubina. O czym dokładnie mowa? Zadanie składa się z pięciu części, a każda z nich dotyczy dzieci lub rodziców i porusza inne aspekty funkcjonowania w obecnych czasach. Niebawem rozpocznie się rekrutacja chętnych na poszczególne przedsięwzięcia projektowe.

Aż 130 godzin zostanie poświęconych na warsztaty szkolenie dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu umiejętności stawiania granic, dobrej komunikacji i umiejętności regulowania emocji. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy: klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

W ciągu 200 godzin warsztatów rodzice zapoznają się z tematyką komunikacji, budowania relacji, zagrożeń związanych z bullyingiem. To wszystko ma pomóc budować prawidłowe interakcje wewnątrzrodzinne i zmniejszyć ryzyko zachowań przemocowych.

Dla rodziców osób niepełnosprawnych lub neuroatypowych zostaną przeprowadzone zdalne warsztaty i konsultacje indywidualne wspierających. Także w formie zdalnej zorganizowane zostaną warsztaty i spotkania edukacyjne z zakresu prawidłowej komunikacji, budowania prawidłowych relacji i umiejętności stawiania granic dla kobiet. Ostatnie działanie dotyczyć będzie warsztatów i konsultacji indywidualnych dla matek małych dzieci, także w depresji poporodowej.

Dodajmy, że obecnie trwają szkolenia dla pracowników Ośrodków Opieki Społecznej i członków Zespołów Interdyscyplinarnych ds. przemocy w rodzinie. Dzięki projektowi „Zdrowe relacje – zgodna rodzina” uczestnicy tego działania poszerzają swoją wiedzę na temat: psychologicznych aspektów funkcjonowania rodzin i osób doświadczających lub zagrożonych przemocą; prawnej ochrony osób doświadczających przemocy (procedura Niebieskiej Karty); więzi międzyludzkich ze szczególnym naciskiem na budowanie zdrowych relacji opartych na wartościach oraz profilaktyki wypalenia zawodowego, rozwoju osobistego i zawodowego.

tekst

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto