Przegląd czerwca 2021 w Gubinie, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd czerwca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Gubina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd czerwca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Gubina nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Gubina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Julia Wlazło z Krosna Odrzańskiego i Julia Wawrzyszczuk z Gubina walczą o tytuł Miss Ziemi Lubuskiej! Dziś wielki finał! ”?

Przegląd czerwca 2021 w Gubinie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Julia Wlazło z Krosna Odrzańskiego i Julia Wawrzyszczuk z Gubina walczą o tytuł Miss Ziemi Lubuskiej! Dziś wielki finał!

Już w środę, 30 czerwca odbędzie się Gala Finałowa lubuskiego konkursu piękności Miss Ziemi Lubuskiej 2021 (relację znajdziecie dziś na ZielonaGora.Naszemiasto.pl). Podczas gali zostaną wyłonione najpiękniejsze mieszkanki naszego województwa, które będą reprezentowały nasz region w Miss Polski.

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie mieszkanki naszego regionu. Julia Wawrzyszczuk z Gubina powalczy o tytuł Miss Ziemi Lubuskiej, a młodsza o rok Julia Wlazło z Gubina będzie starała się zgarnąć tytuł Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej!

📢 Koty naszych Czytelników w dziwnych sytuacjach. Zobaczcie te zabawne zdjęcia!

Śmieszne, czasami dziwne i zaskakujące, ale widać, że szczęśliwe - właśnie takie są koty naszych Czytelników. Skąd o tym wiemy? Poprosiliśmy Internautów, by w komentarzach pod naszym postem na Facebooku zamieścili śmieszne zdjęcia swoich kotów. Jak zawsze nas nie zawiedli! Fotografii pupilów było tak dużo, że byliśmy zmuszeni podzielić galerię na dwie części. Już dziś przedstawiamy pierwszą z nich. Dachowce, rasowe, czarne i kolorowe, przyłapane w śmiesznych sytuacjach. Zobaczcie sami >>>

📢 Michał Piróg obnażał się na scenie! Spektakl komediowy "Szalone nożyczki" wystawiony w Dąbiu podczas Lubuskiego Lata Kulturalnego

W niedzielę (27 czerwca) w Dąbiu odbyło się kolejne wydarzenie związane z Lubuskim Latem Kulturalnym 2021. Tym razem był to spektakl teatralny, komedia pt. "Szalone nożyczki". Publiczność uśmiała się, zwłaszcza gdy aktorzy angażowali widzów, aby rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Prasówka czerwiec Gubin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Gubina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lubuskie. Przed laty to była tajemnica państwowa! Tylko 70 km od Krosna Odrzańskiego skrywa się opuszczona baza atomowa! Weszliśmy do środka

Wiedzieliście o tym?! Templewo leży niecałe 70 km od Krosna Odrzańskiego. To właśnie tutaj znajdziemy tajemnicę państwową sprzed lat. A dziś? Niezbyt bezpieczne miejsce, które znudziło się i miejscowym, i turystom. Z bazy atomowej w Templewie niewiele pozostało. Wiele obiektów rozebrano, część rozgrabiono z metalowych elementów. Jednak to, co można jeszcze oglądać, wciąż fascynuje.

📢 Wyszedł z dołka, nie pije od ponad 30 lat i pomaga innym z problemami alkoholowymi. To Zbigniew Pawłowski z Gubina

Zbigniew Pawłowski z Gubina ma szansę na najwyższe miejsce w ogólnopolskim etapie plebiscytu Osobowość Roku 2020. Jest doceniany przez głosujących, ponieważ pomagał osobom z problemem alkoholowym pomimo wielkich trudności w 2020 roku, które były związane z pandemią koronawirusa.

📢 Wody przy granicy ubywa. To wina kopalni odkrywkowych w Niemczech. Odszkodowania? Pomoc finansowa dla gmin Gubin i Brody? Nic z tego!

Wody przy granicy ubywa. Z takim problemem borykają się chociażby gmina Gubin i gmina Brody. Włodarze tych gmin są przekonani, że na taką sytuację miały wpływ kopalnie odkrywkowe po niemieckiej stronie. Nawet liczyły na odszkodowanie, później prosiły niemiecki koncern o wsparcie przy inwestycjach związanych z wodą. Nic z tego...

📢 Krosno Odrzańskie. Policja ustaliła kierującą, która prawie potrąciła ojca z synem na pasach przy ul. Poznańskiej. Ile jej grozi?

Krośnieńscy policjanci ustalili tożsamość kierującej samochodem osobowy, która przejechała przez przejście dla pieszych przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim w czasie, gdy przez pasy przechodził mężczyzna z dzieckiem. Prawie doszło do potrącenia, które mogło być tragiczne w skutkach. Ile grozi kierującej?

📢 8 medali za Długoletnią Służbę dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Kto został wyróżniony?

W Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnią Służbę dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, które zostały przyznane przez prezydenta RP.

📢 Gubin. Kawiarenka "50/50", czyli akcja na rzecz niepełnosprawnych. To pomysł państwa Kubiak. Na czym polega?

Mieszkańcy Gubina, Paweł Kubiak i jego żona, Ewa wpadają na kolejne pomysły, aby pomagać potrzebującym. Ostatnim jest akcja społeczna i charytatywna o nazwie Kawiarenka "50/50", którą obsługują niepełnosprawni. O co w tym wydarzeniu chodzi?

📢 Policjanci z Gubina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych m.in. o kradzieże samochodów. Dwóch schwytali po pościgu

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z Gubina. Dwóch z nich jest podejrzanych o rozbój w Niemczech. Udało się ich schwytać po pościgu. Trzeci natomiast jest podejrzany o kradzież samochodu. Postawiono im zarzuty. Ile im grozi?

📢 Drugi dzień Lubuskiego Lata Kulturalnego i koncert Sławka Uniatowskiego na plaży w Dąbiu. Zobaczcie zdjęcia!

W naszej galerii możecie zobaczyć jak wyglądał drugi dzień Lubuskiego Lata Kulturalnego 2021 w Dąbiu. W sobotę (19 czerwca) na scenie, która jest umiejscowiona na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar", wystąpił Sławek Uniatowski.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia!

📢 Sentymentalne Krosno Odrzańskie. Miejsca w mieście, które wszyscy znamy. Zmieniły się na przestrzeni lat? Zobaczcie stare zdjęcia!

"Sentymentalne Krosno Odrzańskie" to ciągle powiększająca się grupa na Facebooku założona przez Pawła Widczaka, gdzie mieszkańcy dzielą się starymi zdjęciami właśnie z Krosna Odrzańskiego. W poprzednich materiałach skupialiśmy się przede wszystkim na mieszkańcach. Tutaj przyglądamy się miejscom w Krośnie Odrzańskim, które znamy wszyscy. Bardzo się zmieniły na przestrzeni lat? Zobaczcie na starych zdjęciach!

📢 Tak wyglądał pierwszy dzień Lubuskiego Lata Kulturalnego 2021 w Dąbiu. Wystąpił Kabaret Nowaki. Zobaczcie zdjęcia!

Całe wakacje z wydarzeniami kulturalnymi na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar" w Dąbiu. Za nami pierwszy dzień Lubuskiego Lata Kulturalnego 2021, na którym wystąpił Kabaret Nowaki. Byliście? Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

📢 Upały dają się we znaki. Jak radzili sobie z nimi mieszkańcy Krosna Odrzańskiego kilkanaście lat temu? Zobaczcie na starych zdjęciach

Żar leje się z nieba w ostatnich dniach. Temperatura sięga powyżej 30 stopni Celsjusza. Jak kilkanaście lat temu radzili sobie z takimi upałami mieszkańcy Krosna Odrzańskiego? Zobaczcie na starych zdjęciach lokalnego miłośnika fotografii, Stanisława Straszkiewicza.

📢 Niebezpieczni przestępcy z Krosna Odrzańskiego, Gubina i okolic. Poszukiwani m.in. za: zabójstwo, posiadanie broni, przestępstwa seksualne

W tym artykule prezentujemy zdjęcia kilkudziesięciu niebezpiecznych przestępców, w tym także z Krosna Odrzańskiego, Gubina i okolic. Ci ludzie mają na swoim sumieniu poważne przewinienia. Są poszukiwani przez lubuską policję m.in. za zabójstwo, rozboje, posiadanie broni, przestępstwa seksualne. Jeśli kogoś rozpoznajesz, skontaktuj się z funkcjonariuszami.

📢 Sznur samochodów i motocykli przejechał przez Pław. Wszyscy trąbili dla niepełnosprawnego Marcina z przystanku autobusowego

We wtorek, 15 czerwca w Pławiu (gm. Dąbie) odbyła się akcja "Zatrąb" zorganizowana przez Pawła Kubiaka dla niepełnosprawnego Marcina. Mieszkaniec Pławia ma porażenie mózgowe. Od lat przesiaduje na przystanku autobusowym i obserwuje przejeżdżające pojazdy na trasie Zielona Góra-Krosno Odrzańskie.

Kierowcy z Gubina i okolic specjalnie zorganizowali się dla Marcina. Przez Pław przejechał sznur samochodów i motocykli, który trąbił dla niego i nie tylko, aby go uszczęśliwić. Zobaczcie zdjęcia i nagrania z tej akcji!

📢 Nowe oferty! Mieszkania na sprzedaż w Krośnie Odrzańskim i Gubinie! Ile trzeba zapłacić? Zobaczcie najświeższe propozycje!

Publikujemy najnowsze oferty mieszkań na sprzedaż, które znajdują się w powiecie krośnieńskim. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Krośnie Odrzańskim i Gubinie? Sprawdźcie lokale w naszej galerii! Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl.

📢 Powojenne zdjęcia mieszkańców Gubina, ale w kolorze. Czarno-białe zdjęcia z lat 1945-1960 zmieniły się w kolorowe

Wzięliśmy kilka starych zdjęć wykonanych po II wojnie światowej w Gubinie (lata 1945-1960) i spróbowaliśmy je pokolorować za pomocą specjalnego programu. Jak wyszło? Wolicie oryginalne fotografie z dawnych lat?

📢 Lekarz został odsunięty od dyżurów, bo miał znajdować się pod wpływem alkoholu w pracy. Teraz wrócił do szpitala w Krośnie Odrzańskim

Około dwa tygodnie temu informowaliśmy o interwencji policji w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Zgłoszenie dotyczyło lekarza na dyżurze, który miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Ten został odsunięty od dyżurów, ale... już wrócił do pracy. Dlaczego?

📢 Niewielkie gesty dają wielkie szczęście. Kierowcy przejadą przez Pław i zatrąbią dla niepełnosprawnego Marcina "z przystanku"

Niepełnosprawny Marcin od lat spędza czas na przystanku autobusowym w Pławiu (gmina Dąbie) i obserwuje przejeżdżające samochody, machając do kierowców. Paweł Kubiak z Gubina wpadła na pomysł, aby zorganizować dla niego akcję "Zatrąb" . We wtorek, 15 czerwca kierowcy przejadą przez Pław i zatrąbią dla Marcina.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie